1 2 3 4 5

♻️در مراسم کلنگ زنی بازسازی مسجد روستای زلزله زده #میدان_نمک #ثلاث_باباجانی و در پاسخ به #اهانت دو جوان کرد به #سوره_مبارکه_فتح | #ماموستا_قادری : نام #مسجد جدید روستای #زلزله_زده میدان نمک را ” #فتح ” می گذاریم

2 (2)

♻️در مراسم کلنگ زنی بازسازی مسجد روستای زلزله زده #میدان_نمک #ثلاث_باباجانی و در پاسخ به #اهانت دو جوان کرد به #سوره_مبارکه_فتح | #ماموستا_قادری : نام #مسجد جدید روستای #زلزله_زده میدان نمک را ” #فتح ” می گذاریم 

ماموستا قادری در مراسم کلنگ زنی بازسازی مسجد روستای زلزله زده میدان نمک شهرستان ثلاث باباجانی؛ در پاسخ به اهانت دو جوان کرد به سوره مبارک فتح؛ گفتند: برای آنکه ثابت کنیم ۹۹٪ قوم کرد مسلمان، خداپرست و اهل قرآن هستند و برای قرآن و مسجد احترام قائلند نام این مسجد را مسجد “فتح” می گذاریم.

حاج ماموستا ملا قادر قادری روز شنبه ۲۱/بهمن/۹۶ در مراسم کلنگ زنی بازسازی مسجد روستای زلزله زده میدان نمک شهرستان ثلاث باباجانی که با حضور جناب آقای خدادادی فرماندار ثلاث باباجانی، ۳۰ نفر از روحانیون، معتمدین، فرهنگیان و سایر اقشار مردم شهرستان پاوه، نماينده بنياد مسكن استان كردستان، آقایان محمد ولدبیگی (پاسدار بازنشسته )و غفار ولدبیگی(فرهنگی بازنشسته)؛ دو خیری که هزینه ساخت مسجد را عهده دار شده اند و اهالی محل برگزار شد، سخنانی را با محوریت سه موضوع  «۱-چرا ما مسجد می سازیم؟ ۲-چرا این روستا را انتخاب کردیم؟ ۳-تشریح کار ستادوحدت شهرستان پاوه» ارائه نمودند.

 ماموستا قادری در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و خیر مقدم به حضار یاد و خاطره شهدای اخیر ثلاث باباجانی را که به دست افراد تندرو و تکفیری به درجه شهادت نائل آمدند گرامی داشتند.

ایشان سپس ضمن تقدیر و تشکر از کمکهای بی دریغ مردمی به زلزله زدگان، لزوم فراموش نکردن این عزیزان را یادآور شدند و در تبیین چرایی ساخت مساجد در این مناطق گفتند: روزهای اول که به منطقۀ زلزله زده آمدیم اکثر معتمدین به ما می گفتند: مساجدمان را بسازیدتا قال الله و قال الرسول بشنویم و مقداری طمأنینه و آرامش بگیریم.۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۰۵۴۸

امام جمعه پاوه در ادامه به هدف از انتخاب این روستا اشاره کردند و گفتند: روستای میدان نمک جایگاهی خاص دارد؛ نه تنها این روستا بلکه کل منطقۀ ثلاث باباجانی که همواره محل بزرگانی از شعرا، علما و مشایخ خانه شور و سران عشایر بوده و در تاریخ کردستان مشهور هستند؛ دارای احترام هستند.

وی افزودند: مرحوم ماموستا ملا محمد فرزند صوفی عبدالکریم ملا محمد گه ­وره، اهل این روستا بوده که بعد از اخذ اجازه نامه فتوا در سلیمانیه؛ سلیمانیه پر از ناز و نعمت را رها کرده و به میان قوم و عشیره خود در ثلاث باباجانی که از نظر امکانات بسیار ضعیف بوده برگشته و به وظیفه دینی خود عمل کرده است.

ماموستا قادری مردم ثلاث باباجانی را مردمی محترم و انقلابی تعریف کردند و ضمن اشاره به نظر برخی مورخین که صحابی جابان کردی که به خدمت پیامبر اسلام مشرف شده را اهل این منطقه می دانند، گفتند: عشیرۀ باباجانی نزد ما محترم و جایگاهی ویژه دارند؛ این قوم همواره قومی شجیع بوده و در همراهی با نظام دریغ نداشته اند.

امام جمعه پاوه در ادامه به اهداف تشکیل ستاد وحدت در پاوه اشاره کردند و گفتند: هدف از تشکیل این ستاد همدردی و همکاری و همیاری با ملت و دولت بوده است و در این راستا اقدامات بسیار خوبی توسط این ستاد در زمینه کمک رسانی به مناطق زلزله زده انجام شده و ان شاء الله به کارش ادامه دهد.

وی یکی از اصلی ترین اهداف تشکیل ستاد وحدت را بازسازی مساجد در این مناطق عنوان کردند و افزودند : با همت خیرین عزیز تاکنون بازسازی دو مسجد در روستاهای دره ژاله و امام عباس آغاز شده است و امروز نیز به یاری خداوند متعال و به همت دو جوان خیر آقایان محمد ولدبیگی و غفار ولدبیگی که از اهالی روستای نوریاب شهرستان پاوه هستند، بازسازی مسجد روستای میدان نمک را که در زلزله اخیر صد در صد تخریب شده بود را آغاز می کنیم.IMG_1820

ایشان ضمن تشکر از این دو جوان خیر، گفتند: جلسۀ معنوی امروز به همت والای این عزیزان برپا شده است؛ لذا ضمن تقدیر از همت این دو جوان، خداوند را خیلی شاکریم که در منطقه ما چنین افرادی هستند که حاضرند قسمتی از مالشان را برای ساخت مسجد به کار بگیرند.

امام‌جمعه پاوه در ادامه سخنان خویش گریزی به اهانت دونفر ملحد به قرآن کریم در روزهای گذشته زدند و گفتند: طی هفته گذشته دو نفر کردزبان ملحد و فاقد شرف کردی به بهانه اینکه اردوغان قبل از حمله به عفرین دستور داده در مساجد ترکیه سوره فتح به جهت تبرک و توفیق در عفرین خوانده شود، این سوره را از قرآن کریم جدا نموده و آن را لگد مال و آتش زدند و به خدا و قرآن و اسلام و پیامبر اهانت کردند و سپس با خواندن ترانه ای ضد خدا و رسول؛ اعلام کردند ما ضد قرآن و اسلام هستیم.

ایشان در ادامه افزودند: مردم کرد اهل سنت چه کردهای ایران و چه کردهای عراق و سوریه و ترکیه مسلمان هستند؛ در اقلیم کردستان عراق ۵۴۰۰ مسجد وجود دارد که در هفته در ۴۸۰۰ مسجد نماز جمعه برپا می شود و در اورامانات و مناطق اهل سنت کرمانشاه ۴۸۰ مسجد وجود دارد، وجود مسجد علامت ایمان است و کار دو نفر ملحد و کمونیست در نزد مردم مسلمان کرد محکوم و مردود است.

ماموستا قادری تبعات این حرکت ناجوانمردانه بر علیه قرآن، که نتيجه عملکرد غلط اردوغان در حمله به عفرین به نام دین است را برشمردند و گفتند: کافی است کلیپ این اقدام شیطانی به دست جامعه الازهر یا حوزۀ علمیۀ قم، یا مفتی استانبول و یا مفتی عراق و دانشگاه مدینه برسد؛ بعد از دیدن آن چگونه در مورد قوم کرد فکر می کنند؟!

وی افزودند: اردوغان هم قطعاً خواهد گفت ما با لادینها طرف هستیم آن وقت شماها خواهید دید چگونه بر ضد ما فتوا صادر خواهند کرد. در حالی که ما مستحق آن فتواها نیستیم و مسلمان هستیم و ٩٨٪ از ملت کُرد مسلمان، محب قرآن و محب رسول الله (ص) است و عزت ما تا زمانی است که قرآن در بین ماست.

امام‌جمعه پاوه در پایان به نامگذاری مسجد میدان نمک به نام مسجد فتح اشاره کردند و گفتند: برای آنکه ثابت کنیم ٩٨٪ قوم کرد مسلمان، خداپرست و اهل قرآن هستند و برای قرآن و مسجد احترام قائلند نام این مسجد را مسجد “فتح” می گذاریم. این امر با تکبیر حضار و هیئت امنای مسجد روبرو و از آن استقبال شد.

ماموستا قادری افزودند: این اقدام برای اینست که همه بدانند اگر دو نفر بی دین و ضد قرآن و نوکر دشمنان اسلام به قرآن و سورۀ فتح اهانت می کنند ما اینجا جمع شده و میخواهیم مسجدی بنام فتح بنا نهیم تا به همه اعلام کنیم پاسدار قرآن، مسجد و اسلام هستیم.

 

گفتنی است؛ پس از سخنان ماموستا قادری، آقایان خدادادی فرماندار محترم ثلاث باباجانی، ماموستا عبدالعزیز سلیمی و احدی از اعضای شورای اسلامی و هیئت امناء مسجد روستا سخنرانی و در پایان کلنگ ساخت مسجد فتح به زمین زده شد.

 

۲۰۱۸۰۲۱۰_۰۹۵۳۲۱ ۲۰۱۸۰۲۱۰_۰۹۵۴۰۱ IMG_1699 ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۰۵۴۸ ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۰۷۳۸MVI_1718[13-23-39] ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۰۷۴۸ ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۰۸۰۵۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۰۰۳۹ ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۲۹۰۹ ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۲۹۵۹ ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۴۲۲۲ ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۴۶۱۲          IMG_1703 IMG_1709 IMG_1723 IMG_1731 IMG_1744 IMG_1760 IMG_1809 IMG_1820 IMG_1825 masjed3-21-11-96-04۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۵۱۰۳ ۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۵۰۴۳۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۵۰۵۷۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۱۲۲۲۶۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۵۲۲۷۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۰۵۲۱۶۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۱۲۲۲۹۲۰۱۸۰۲۱۰_۱۱۲۲۰۱

درباره ی مـظفـر ولـدبیگی

ئه م وب سایت که له به ر چاوی خوینه رانی به ریزه ، له لایه ن مزه فه ري وه له د به گي و به هاوكاري هيوای برای ئه رکه کانی به ریوه ده چی . له خوینه رانی ئه م توره کومه لایه تیه داواکارین بو باشتر به ریوه بردنی،هاریکاری و هاوکاریمان بکه ن . بو په ره پیدانی زياتر به ژماره موبایلی 09183318945 یا ئیمه یلی mozafarnoryaw@yahoo.comپه یوه ندیمان پیوه بگرن . سه ربه رزیتان ئاره زومانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.