1 2 3 4 5

در بیست وهشتمین جلسه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و با پیشنهاد ماموستا قادری | با تأسیس دو مدرسه علوم دینی اهل سنت دراستان کرمانشاه موافقت شد

در بیست و هشتمین جلسۀ شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و به پیشنهاد حاج ماموستا قادری، با تأسیس مدارس علوم دینی محمد رسول الله (ص) سرپل ذهاب و وحدت ثلاث باباجانی موافقت شد.

همچنین در این جلسه، گواهینامه علمی سطح چهار (دکترای معارف اسلامی و فقه شافعی) حاج ماموستا ملا قادر قادری به ایشان تقدیم گردید

روز سه‌شنبه ۱۲ دیماه ۹۶ بیست و هشتمین جلسۀ شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با حضور اعضاء و در محل ساختمان شورا تشکیل گردید.

این جلسه بعد از قرائت قرآن توسط آقای شیخ خطیبی امام‌جمعۀ قشم، با سخنان نمایندۀ محترم ولی‌فقیه و سرپرست سازمان اوقاف کشور و رئیس شورای برنامه‌ریزی آغاز شد.

ایشان بعد از خوش‌آمد گویی، مطالبی در خصوص اوضاع در مناطق زلزله‌زده و حوادث اخیر بیان کردند؛ آنگاه حجة الاسلام عرب نیا دبیر شورای برنامه‌ریزی، به دستور کار جلسه اشاره و سپس مطالبی متنوع بیان نمود.

در ادامۀ جلسه حاج ماموستا قادری به مطالبی در سه بخش اشاره کردند که در بخش اول سخنانشان گزارشی از وضعیت مدارس علوم دینی اهل سنت کرمانشاه بیان و گفتند: اهل سنت در استان کرمانشاه دارای ۲۲

مدرسۀ علوم دینی برادران و ۳ مدرسۀ علوم دینی خواهران هستند که در این مدارس جمعاً ۳۰۰ طلبه حضور دارند که تعداد ۱۰۰ نفر از آنان به‌صورت شبانه‌روزی و مابقی به‌صورت پاره‌وقت در مدارس حضور پیدا می‌کنند.

ایشان در بخش بعدی سخنانشان گزارشی از وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه بخصوص وضع اسف بار روحانیون و مساجد مناطق زلزله زده و خدماتی که تا این تاریخ از سوی مردم و ارگان‌ها انجام شده است، ارائه کردند و گفتند: وضع مردم و بخصوص روحانیت مناطق زلزله زده، نیاز به ملاحظه و توجه و خدمت بیشتری دارد.

 امام‌جمعه پاوه در بخش سوم سخنان خود به حوادث اخیر اشاره کردند و در سخنان کوتاهی گفتند: اگر چه هدف و مقصد اول این تجمعات، بحث معیشت بود، لیکن به انحراف کشیده شد که البته حرکات فعلی چون، رهبر ندارند و غیر از تخریب و اهانت مقصد دیگری را نیز دنبال نمی کنند، بدون شک در کوتاه مدت این جریان نمیتواند اثرگذار باشد؛ مع‌هذا صلاح و مصلحت مملکت در این است که مسئولان محترم به موضوع سروسامان دهند و یا به مردم شریف ایران اجازه دهند به این افراد که می‌خواهند امنیت مملکت را به هم بزنند و به رموز نظام اهانت و اموال مردم را تخریب کنند پاسخ قاطع دهند.

ماموستا قادری در بخش پایانی سخنانشان از اعضای شورا درخواست کردند با رأی خود مجوز فعالیت دو مدرسۀ علوم دینی-یکی در ثلاث باباجانی و دیگری در سرپل ذهاب- را تصویب نمایند تا در این مقطع زمانی و با توجه به زلزلۀ اخیر که در این دو شهرستان رخ داده است، این خبر مایۀ خوشحالی مردم متدین این مناطق شود.

در ادامۀ جلسه سایر اعضای محترم شورا مطالب خویش را بیان کردند.

در پایان جلسه با رأی موافق هر ۱۳ عضو شورا، مجوز فعالیت مدرسۀ علوم دینی محمد رسول‌الله (ص) سرپل ذهاب تا سقف ۳۵ طلبه و مدرسۀ علوم دینی وحدت تازه‌آباد ثلاث باباجانی تا سقف ۳۰ طلبه به تصویب رسید.

گفتنی است با حضور دبیر محترم شورا و آقایان دکتر یوسفی راد و دکتر طالبی گواهی سطح چهار (دکترای معارف اسلامی و فقه شافعی) حاج ماموستا ملا قادر قادری به ایشان تقدیم گردید.

 

درباره ی مـظفـر ولـدبیگی

ئه م وب سایت که له به ر چاوی خوینه رانی به ریزه ، له لایه ن مزه فه ري وه له د به گي و به هاوكاري هيوای برای ئه رکه کانی به ریوه ده چی . له خوینه رانی ئه م توره کومه لایه تیه داواکارین بو باشتر به ریوه بردنی،هاریکاری و هاوکاریمان بکه ن . بو په ره پیدانی زياتر به ژماره موبایلی 09183318945 یا ئیمه یلی mozafarnoryaw@yahoo.comپه یوه ندیمان پیوه بگرن . سه ربه رزیتان ئاره زومانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.