1 2 3 4 5

از سرپل ذهاب تا پمپئی در ایتالیا ! /هادی محمودی

   زلزله-18

از سرپل ذهاب تا پمپئی در ایتالیا ! /هادی محمودی

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، در نتیجه زلزله اخیر رخ داده در کرمانشاه بحث های زیادی بین مردم به وجود آمده است که اگر در فضای مجازی و گروه های تلگرامی حضور داشته باشید و اندکی فعال باشید خواهید دانست که اکثرا  این زلزله را یک عذاب های الهی دانسته و ریشه زلزله رخ داده را کثرت گناهان مردم در مناطق رخ داده میدانند !!!

هادی-محمودی

البته که اثر این طرز فکر و نتیجه گیری از علت واقعه رخ داده ؛  این است که ناخودآگاه این زلزله رخ داده را حق این مردم  بدانند  و در نتیجه روحیه کمک و کمک رسانی به این مردم ؛ ضعیف و ضعیف تر گردیده و حتی در برخی موارد؛ بعضی اشخاص با این ناخودآگاه بوجود آمده در نتیجه این بحث ها ؛ نسبت به کمک کردن به این مردم آسیب دیده بی تفاوت بوده و حتی از ارسال کمک امتناع کرده اند !!!

در این میان بسیاری از افراد فرهیخته و صاحب دانش که مخالف این نتیجه گیری از علت واقعه رخ داده بودند؛ دست به قلم بردند و به روشنگری پرداختند و از جمله مقالاتی که به خوبی و موشکافانه این واقعه را تجزیه و تحلیل کردند ؛ مقالات آقایان  محمود رستمی‌تبار ؛ دانا مهرنوس ؛ سید یحیی فخرالدینی ؛ فریبرز موسی زاده و حاتم حکیمی  بود .

مهمترین دلایلی که در مقالات فوق بدان اشاره شده بود که این واقعه را یک حادثه طبیعی تفسیر کرده بودند  و نه یک عذاب الهی ؛  این بود که ریشه وقایع طبیعی علمی است  ولی عذاب الهی دلیل علمی ندارد؛صدمات ناشی از  وقایع طبیعی قابل کنترل و مدیریت است ؛‌اما عذاب الهی اینگونه نیست  و نمیتوان از آن فرار کرد و …

زلزله-18

اما جهت اینکه تفاوت عذاب های الهی با وقایع طبیعی را بهتر درک کنیم؛ بهتر است یک مقایسه مختصر از یک نمونه  عذاب  الهی با یک واقعه طبیعی رخ  داده در سرپل ذهاب و مناطق هم جوارش را داشته باشیم تا به خوبی دریابیم که عذاب الهی با یک واقعه طبیعی تفاوتش در چیست .

چون نمیخواهم به عذاب های الهی رخ داده برای قوم لوط و قوم صالح و… بپردازم (به این علت که شواهد تاریخی کم و بسیار اندکی در خصوص این اقوام وسبک زندگیشان وجود دارد) بنابر این به یک نمونه از عذاب های الهی که شواهد تاریخی و باستان شناسی فراوانی برای آن وجود دارد می پردازم .

نمونه ای که به آن اشاره دارم عذابی است که بر مردم شهر پمپئی (Pompeii) ایتالیا در سال ۷۹ میلادی نازل گردید .

البته که در این خصوص خوانندگان محترم زیاد شنیده و زیاد خوانده اند ؛ اما تحقیق بنده بر اساس آخرین یافته ها  و پژوهش های تاریخی و باستان شناسی از این موضوع است .

پمپئی شهری که گویی زمان در آن متوقف گردیده و مردمی که انگار منجمد شده اند !

1

تا ۵ سال پیش دانشمندان گمان میکردند که گازهای سمی و یا حرارت بالای ناشی از فوران آتشفشان کوه وزوو (Vesuvius) که در کنار شهر پمپئی (Pompeii) است علت این واقعه بوده که درسال ۷۹ میلادی (حدود ۲۰۰۰ سال قبل) رخ داده  است ؛  اما تحقیقات بیشتر و مجسمه های کشف شده نشان داد که گازهای سمی و یا حرارت بالای ناشی از فوران آتشفشان رخ داده نمیتواند علت وقوع این حادثه باشد چون از جمعیت بیست هزار نفری شهر ؛ حتی یک نفر نیز نتوانسته از واقعه رخ داده بگریزد و واقعه رخ داده به حدی سریع بوده که تقریبا همه چیز در همان حالت روزمره و عادی به حال خود باقی مانده است !!!

بعد از گذشت حدود ۵۰۰  سال از کشف این شهر بزرگ و باستانی و تحقیقات فراوان ؛ دانشمندان هنوز نتوانسته اند علت وقوع این حادثه را دریابند و هر از چند گاهی یک سری دانشمند با تکیه برعلوم روز ؛ یک توجیه علمی جهت پی جویی علت این واقعه ارائه میکنند که تا مدتی مورد پذیرش است ؛ اما پس مدتی با کشف شواهدی جدید در این شهر بزرگ و  باستانی متوجه میشوند که تز قبلی اشتباه بوده است و هنوز هم دلیلی علمی در درتوضیح علت وقوع این حادثه ارائه نشده است.

2

این شهر باستانی در  قرن شانزدهم میلادی و به صورت کاملا اتفاقی در اثر حفاریهای یکی از مهندسان دربار پادشاه ناپل که برای مرمت تونل آبی قدیمی رفته بود که از رودخانه “سارنو” آب آشامیدنی به شهر میرساند ؛ کشف شد .در نتیجه کندن چاهی از حسن تصادف آثار بجای مانده از شهر پمپئی (Pompeii) نمایان شد. کاوش در این منطقه در سال ۱۷۴۸ میلادی در زمان سلطنت پادشاه ناپل، یعنی چارلز سوم آغاز شد.تا آنجایی که به مرور زمان ، امروزه سه چهارم از ۶۶ هکتار شهر پمپئی (Pompeii) کشف شده است. این در حالی است که باستان شناسان تخمین میزنند دو سوم شهر پمپئی (Pompeii) هنوز شهر در زیر خاک میباشد!!!

وضعیت و سبک زندگی  مردم شهر پمپئی(Pompeii)  :

پمپئی (Pompeii) به مدت ۶۰۰ سال تا سال ۷۹ میلادی  ؛ بندری با شکوه در امپراتوری روم بود و در دامنه کوه وزوو(Vesuvius) و  در بخش ناپل قرار داشت. این شهر زیبا، در واقع ییلاق رومیان ثروتمند محسوب می‌شد ؛ قدمت این شهر به قرن هشتم قبل از میلاد می‌رسد این شهر را قومی به نام «اوسی» که در مرکز ایتالیا می‌زیسته‌اند بنا کرده‌اند ؛  قرارگرفتن در موقعیت منحصربه‌فرد جغرافیایی در خلیج ناپل، آن را به محلی برای عبور و مرور دریانوردان یونانی و فنیقی تبدیل کرده بود؛ به طوری که پس از مدتی این شهر؛ گذرگاهی مهم برای کالاهایی شد که از دریا وارد ایتالیا میگردید و سپس به رم فرستاده می‌شد.

تابلوهای نقاشی، مجسمه‌های گوناگون، سکه، آینه، قلم و ظروف مختلف از جمله هزاران شیئی بودند که از زیر خاک بیرون و در موزه شهر ناپل نگهداری می‌شوند.

محل گردهمایی‌ها، گرمابه‌ها، بسیاری از خانه‌ها و برخی ویلاهای این شهر تاریخی به طور کامل و دست‌نخورده از دل خاکبرداری‌ها بیرون آمد و همین امر موجب شد تا باستان‌شناسان، شهر پمپئی را تنها شهر باستانی که نقشه توپوگرافیک (Topographic) آن – بدون هیچ دست‌خوردگی – سالم مانده، اعلام کنند.

 باستان شناسان از روی تصاویر منقوش بر روی دیوار و خانه ها پی به رفتارها  و سبک زندگی این مردم در حدود ۲۰۰۰ سال پیش برده اند .

اسناد تاریخی نشان می دهد این شهر که مرکز هرزگی و فساد بود  به آنچنان فحشایی محشور بود که حتی فاحشه خانه ها هم چنین شهرتی نداشته اند. مردان به شکل کاملا عریان بر در فاحشه خانه ها می ایستادند (بر اساس سنتی که ریشه اش اعتقادات میتراپرستی بوده است اندام انسان ومقاربتهای جنسی نبایستی پوشیده باشند بلکه باید کاملا آشکارا به نمایش درآیند)

در این شهر تعداد زیادی معبد وجود داشت که در آن کنیزان مقدسی کار می کردندکه دختران معابد براساس نذر یا خواست خود در معابد به کار گرفته می شدند و نیازهای جنسی کاهنان و عبادت کنندگان را برآورده می کردند!!! (رومی ها که جانشین یونانیان شدند، در امور جنسی آزادی عمل را به  سر حد خود رسانده بودند).

تحقیقات نشان داده که  مردم این شهر مرتکب اعمال شنیعی می شدند که در تاریخ بشریت سابقه نداشته است :

۱-  واداشتن برده ها  به نبردهای گلادیاتوری تا سرحد مرگ (آن هم فقط برای دیدن و لذت بردن مردم شهر از کشته و ریخته شدن خون یک انسان)

۲-   کودکانی که  از زنان برده  بدنیا می آمدند ؛  برای سو استفاده جنسی در آینده بصورت برده نگهداری می شدند

۳-  سوء استفاده جنسی از مردان برده

۴-  هم جنس بازی آزاد و افسار گریخته ( بین مردان و همچنین بین زنان)

۵-   تجاوز به کودکان خردسال برده ها توسط ثروتمندان شهر

اجساد بسیاری که به مجسمه تبدیل شده بودند پیدا شدند که در حین انجام مقاربت جنسی تبدیل به سنگ شده بودند. از همه جالبتر آن است که این افراد هر دو از یک جنس و یا زوجهایی از دختران و پسران کم سن وسال بوده اند. بین یافته های باستان شناسی شهر پمپئی می توان ازفاحشه خانه های زیاد پمپئی نام برد که از میان بیش از ۲۵ فاحشه خانه این شهر ؛ فاحشه خانه لاپاناری بزرگ پمپئی؛ تنها فاحشه خانه ای بود که به طور خاص  برای همجنس بازی ساخته شده بود.

در این شهر زنها خودشان را به زنها و مردها می فروختند حتی مردها خودشان را به همدیگر ! در برخی از مجسمه های یافت شده در این شهر حتی آثاری از رابطه جنسی انسان با حیوانات نیز دیده می شود!!!

از دیگر قسمتهای برجسته پمپئی که یک قرن پیش از میلاد ساخته شده ، میتوان از حمام بیرون از شهر در تراس مصنوعی روبه دریا نام برد. از ویژگی های برجسته ی آن اینکه دارای استخر آب گرم و سرد سرپوشیده میباشد که حمام با دیوارهای نقاشی شده و اتاق سرد با گچ به صورت چهار گوش و منظم گچ بری شده واتاق رخت کن با ۱۶ پانل که روی دیوارهای آن تصاویری وابسته به عشق شهوانی از جمله درگیر شدن دو زن در همجنس گرایی را نشان میدهد

نگاهی بر چگونگی رخ داد این واقعه :

حادثه آنقدر ناگهانی روی داد که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دست نخورده ماند و امروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمان منجمد شده است !!!

درصبح  روز ۱۹ اوت  سال ۷۹ میلادی ؛ در یک لحظه تمای مردم این شهر در همان حالتی که در اثنای زندگی روزمره بودند خشک شدند و در همان حالت باقی ماندند؛ سپس آتشفشان کوه وزوو ؛‌شروع به فوران آتشفشان کرد  که ۲۸ ساعت ادامه داشت و تمامی مردم و اماکن  این شهر را به زیر ۶ متر کوهی از مواد مذاب و خاکستر آتشفشانی خود برد ؛ پس از اینکه تمامی مردم شهر زیر ۶ متر خاک فرو رفتند ؛گازهای سمی از دهانه کوه خارج و وکیلومترها در هوا متصاعد گردید ؛ در نتیجه تا مدتهای طولانی کسانی از سراسر ایتالیا قصد ورود به خاک این منطقه را داشتند جرات ورود  به آن را نداشتند و رفته رفته این شهر و مردمانش در دل تاریخ به فراموشی سپرده شدند.

مجهول ترین جنبه این حادثه در اینجاست که چگونه هزاران انسان بی آنکه چیزی بشنوند و یا ببینند منتظر می مانند تا مرگ آنها را دریابد ؛ دانشمندان هنوز هم بعد از گذشت ۵۰۰ سال از کشف این شهر نتوانسته اند که دلیلی علمی برای علت وقوع این رویداد  پیدا کنند و نمیدانند دلیل مرگ آنی و فوری و همگی آنها و آن هم در در یک لحظه چه بوده است .

مجسمه های کشف شده روایت از یک داستان عجیب و هولناک  دارد .

همجنسهای بسیاری پیدا شده اند که در حین عمل مقاربت تبدیل به سنگ شده اند و در همان حال باقی مانده اند؛ مجسمه مردی پیدا شده که درحال تجاوز به یک پسرخردسال است و در یک لحظه خشک و به سنگ تبدیل شده اند؛  افراد یک خانواده در حین خوردن صبحانه در یک لحظه به سنگ تبدیل شده اند و در همان حال باقی مانده اند  ؛ بسیاری از افراد در خواب بوده اند که تبدیل به سنگ شده اند و …

این مردی که نزدیک دیوار است تکانی خورده و بیدار شده ؛ انگار حس کرده که اتفاقی در حال رخ دادن است …

 اما یکباره در همان حالت خمیده ؛ خشک و به سنگ تبدیل شده است !!!

4

 

این مرد به آسودگی دریک خواب راحت بوده که دریک لحظه خشک و تبدیل به  به سنگ گردیده …

و بعد از گذشت ۲۰۰۰ سال در همان حالت باقی مانده است !!!

3

این مرد در حال بالارفتن از یک دیوار بوده و دریک لحظه خشک و تبدیل به سنگ شده است !!!

5 (2)

این مرد روی زمین نشسته و دستش را زیر چانه اش گذاشته و در حال فکر کردن بوده که در یک لحظه به سنگ تبدیل شده است.

7 (3)

لب ها، پوست بدنش و  جمجمه اش تماما سنگ شده است.

7 (3)

نمونه ای از هزاران تصویر شهوانی که منقوش بر روی دیوارهای  شهر است

8

تصاویر همجنس بازی که به وفور در خانه ها و روی دیوارهای  شهر کشف شده است.

8

10

إِنْ کَانَتْ إِلَّا صَیْحَهً وَاحِدَهً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ (یس-۲۹)

“تنها یک‌ بانگ‌ مرگبار بود و بس! پس‌ بناگاه‌ خاموش‌ شدند به‌طوری‌که‌ از آنان‌ هیچ‌ حرکت‌ و جنبشی‌ به‌ مشاهده‌ نمی‌رسید”

وَکَمْ قَصَمْنَا مِنْ قَرْیَهٍ کَانَتْ ظَالِمَهً وَأَنْشَأْنَا بَعْدَهَا قَوْمًا آَخَرِینَ فَلَمَّا أَحَسُّوا بَأْسَنَا إِذَا هُمْ مِنْهَا یَرْکُضُونَ (انبیاء-۱۱،۱۲)

“و چه‌ بسیار شهرها را که ‌مردمش ‌ستمکار بودند با وجود نیرو و سطوت‌ و شوکتی‌ که‌ داشتند ، در هم‌ شکستیم و پس ‌از آنها قوم‌ دیگری‌ پدید آوردیم‌‌”

وَلَقَد تَّرَکْنَا مِنْهَا آیَهً بَیِّنَهً لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ (عنکبوت-۳۵)

“هر آینه از آن قریه برای خردمندان عبرتی روشن بر جای گذاشتیم”

هادی محمودی

http://wjg.blogfa.com

۰۵/۰۹/۱۳۹۶

درباره ی مـظفـر ولـدبیگی

ئه م وب سایت که له به ر چاوی خوینه رانی به ریزه ، له لایه ن مزه فه ري وه له د به گي و به هاوكاري هيوای برای ئه رکه کانی به ریوه ده چی . له خوینه رانی ئه م توره کومه لایه تیه داواکارین بو باشتر به ریوه بردنی،هاریکاری و هاوکاریمان بکه ن . بو په ره پیدانی زياتر به ژماره موبایلی 09183318945 یا ئیمه یلی mozafarnoryaw@yahoo.comپه یوه ندیمان پیوه بگرن . سه ربه رزیتان ئاره زومانه

یک دیدگاه

  1. سلام ….ممنونم از رهنمودهای روشن وبی شائبه شما محقق زحمتکش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.