1 2 3 4 5

گزارش مراسم گرامیداشت یادواره شهدای حلبجه ونهال کاری درارتفاعات نوریاو

۲۰۱۷۰۳۱۶_۲۲۴۱۵۱

گزارش مراسم گرامیداشت یادواره شهدای حلبجه ونهال کاری درارتفاعات نوریاو

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بِأَيِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ (به کدامین گناه کشته شدند؟)

با توجه به هماهنگی و برنامه ریزی از سوی هیئت امنای کتابخانه نوریاب و دیگر دوستان فرهنگ دوست واطلاع رسانی ازطریق رسانه ها مبنی براینکه درتاریخ ۲۷/۱۲/۹۵ روز جمعه،مراسمی نمادین به مناسبت گرامیداشت حادثه دلخراش بمباران شیمیایی حلبچه و هم چنین هفته درختکاری وحفاظت از محیط‌زیست در گوشه ای از طبیعت زیبای نوریاب برگزار خواهد شد.

بر همین اساس جمعی از خواهران و برادران روستای نوریاب و روستاهای اطراف،راس ساعت ۱۴ در مکان موردنظر(که لی هه له ویار)حاضر شدند.

جمع حاضر از اینجا پیاده بسوی ارتفاعات(کلاوی پینه) به راه افتاده وبا طی کردن مسافت یک کیلو متری به آنجا رسیدیم.بر فراز تپه ای بلند و چشم نواز، مشرف بر منطقه درفضایی دیدنی و دوستانه با وزش نسیم بهاری،مراسم با مجری گری آقای وریا ولدبیگی مسئول کتابخانه به شرح ذیل شروع و اجرا گردید.

۱.قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط آقای مظفر ولدبیگی.

۲.دو دقیقه سکوت به احترام شهدای حلبچه.

۳.عرض خیرمقدم و اظهار تشکر توسط آقای محمد امین فارسی و توضیحاتی پیرامون اهداف مراسم واشاره ای به جنایات رژیم عراق در استفاده از سلاح های شیمیایی در مناطق مسکونی حلبچه، نودشه، سردشت،روستای زرده وهلاله کردند.واینکه حدود چهل نفر از شهدای حلبچه از اهالی روستای نوریاب بودند .وهم چنین در خصوص اهمیت محیط زیست و وظیفه ما در حفاظت از آن.

۴.حضار شنونده سروده دل نشین میدیا حسین در سوگ حلبچه بودند.

۵.ارائه بحث ارزنده دکتر برهان ولدبیگی، فعال عرصه محیط زیست در خصوص نقش طبیعت در زندگی ما و خطرات تخریب وآلودگی هایی که توسط عده‌ای در محیط به بار می آورند وپیش گیری از آن. همچنین ارائه  چند پیشنهاد  در این راستا و اشتغال زایی برای جوانان با توجه شرایط مناسب و پتانسیل موجود.

۶.قرائت مجموعه ای اشعار توسط آقای اسماعیل شریفی در راستای حادثه حلبچه و محیط زیست.

۷.توضیحاتی پیرامون چگونگی کاشت نهال و حفاظت از آن توسط آقای نجیب حسنی.

۸.قرائت مقاله ای مختصر در رابطه با رفتارهای ویرانگرانه بعضی از دولت‌های منطقه ومقاومتها مردمی در برابر آنها،توسط آقای ناصح محمودی.

۹پذیرای مختصری از حاضرین.

۱۰.اقدام به کاشت ۵۰ نهال به یاد  شهدای حلبچه.

۱۱.پایان بخش برنامه اقدام به پاکسازی مسیر درهنگام برگشت.

در این مراسم اعضای محترم شورای اسلامی نوریاب و دهیار حضور و همکاری داشتند.

                            محمد امین فارسی

IMG_4376 IMG_4392 IMG_4403 IMG_4408 IMG_4418 IMG_4439۲۰۱۷۰۳۱۷_۱۵۱۹۴۱ IMG_4451۲۰۱۷۰۳۱۷_۱۵۵۲۴۰[06-55-18] IMG_4453 IMG_4463 IMG_4506۲۰۱۷۰۳۱۷_۱۶۲۲۱۳

درباره ی مـظفـر ولـدبیگی

ئه م وب سایت که له به ر چاوی خوینه رانی به ریزه ، له لایه ن مزه فه ري وه له د به گي و به هاوكاري هيوای برای ئه رکه کانی به ریوه ده چی . له خوینه رانی ئه م توره کومه لایه تیه داواکارین بو باشتر به ریوه بردنی،هاریکاری و هاوکاریمان بکه ن . بو په ره پیدانی زياتر به ژماره موبایلی 09183318945 یا ئیمه یلی mozafarnoryaw@yahoo.comپه یوه ندیمان پیوه بگرن . سه ربه رزیتان ئاره زومانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.