1 2 3 4 5

ماموستا قادری: امیدواریم خواسته‌های به‌حق ما تحقق یابد

IMG_5677

ماموستا قادری: امیدواریم خواسته‌های به‌حق ما تحقق یابد

ماموستا قادری در جلسه شورای اداری شهرستان پاوه که با حضور حجه الاسلام یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی برگزار شد، گفتند: ریاست محترم جمهوری در زمان انتخابات سخن از منشوری به میان آوردند که همه اهل سنت از بلوچ، کرد، ترکمن و فارس از آن خوشحال شدند و بر همین اساس مردم ما ضمن مشارکت حداکثری، ۴/۸۴% به آقای روحانی رأی دادند، اکنون دیگر زمان پاسخگویی به این مردم است. امیدواریم خواسته‌های به‌حق ما تحقق یابد، چرا که در غیر این صورت این بار نوبت ماست که جواب دهیم و تصمیم بگیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ ماموستا ملا قادر قادری روز یکشنبه (۲۷ تیرماه ۹۵) در جلسه شورای اداری شهرستان پاوه که با حضور حجه الاسلام یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید، ضمن عرض خیرمقدم به ایشان و هیئت  دولت که در استان کرمانشاه حضور دارند، لزوم حل مشکلات مردم این منطقه از کشور را خواستار شدند و گفتند: دولت‌ها درگذشته و حال الحق برای این منطقه کارکرده‌اند و بافت شهر و مسیر و جاده‌ها و راه و امنیت موجود دلیل بر کارهای صورت گرفته در این منطقه است، اما عمق مشکلات به حدی است که لزوم کارهای بیشتر در این منطقه به‌شدت احساس می‌شود و به همین خاطر از دولتمردان می‌خواهیم به طور ویژه به مشکلات این شهر مرزی رسیدگی کنند.

ماموستا قادری بابیان اینکه در چنین جلساتی هم مهمان و هم میزبان دوست دارند به نفع آنان صحبت شود خاطرنشان کردند: ما درهرحال باید خداوند را ناظر بر اعمال و اقوال خود بدانیم و در کلام خود همواره خداوند را مدنظر داشته باشیم و با غفلت خود مطالبی را بر زبان نیاوریم که خداوند از ما ناراضی باشد.

وی در ادامه به خواسته‌های شرعی و معقول مردم شهرستان پاوه اشاره کردند و گفتند: خواسته اول ما مسائل اقتصادی و عمرانی است که طی ۵ نامه مشروح به مسئله و مشکلات جاده‌ها، مرز، بیکاری جوانان، آب شرب پاوه و سایر مشکلات منطقه پرداخته‌شده و بنده و آقایان فرماندار و نماینده مردم اورامانات آن را امضاء نموده‌ایم و تقدیم میگردد.

ماموستا قادری مردم پاوه را مردمی بافرهنگ و متدین خواندند و گفتند: مقام معظم رهبری در سفرشان به پاوه دو امتیاز روشنفکری و دینداری را به مردم ما دادند، به همین خاطر توقعات ما در مسائل فرهنگی و مذهبی بیش از توقع در امورات اقتصادی و مادی است

وی افزودند: پیگری و حل مشکلات اقتصادی و مادی، وظیفه هر دولتی است که برای ملت خود انجام دهد، اما آنچه ما بصورت خاص درخواست پیگیری و رسیدگی به آنها را داریم، مسائل و مشکلات مذهبی، فرهنگی و ملی مردم اهل سنت است.

ایشان در ادامه به هجمه فکری داعش در منطقه پاوه اشاره کردند و گفتند: مردم شریف و بزرگوار پاوه ۳۷ سال است به این انقلاب بله گفته‌اند و ذره‌ای هم در باور خود عقب ننشسته‌اند و بر اساس همین اعتقاد در طول سه سال از هجمه گروهک منفور داعش با همراهی روحانیت معزز و حکمت مسئولین و نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی شاهد کمترین تندروی در این منطقه بوده‌ایم.

ماموستا قادری در ادامه تصریح کردند: مرزداران در فقه سنی و شیعه دارای دو حقوق شهروندی و مرزنشینی هستند، لذا دولت محترم باید به این حقوق توجه نماید و مرزداران را که حافظان کیان جمهوری اسلامی هستند بیشتر مورد تفوق و مساعدت قرار دهد.

امام‌جمعه پاوه مردم و روحانیت اورامانات و اهل سنت را یار و یاور نظام عنوان کردند و گفتند: مردم و روحانیت این منطقه در تمامی برهه‌های زمانی و حساس پشتیبان این نظام بوده‌اند اما هرزمانی بحث از رفاه وخدمات به میان آمده، فراموش‌شده‌اند و کاری برای آنان صورت نگرفته است.

ایشان در پایان خاطرنشان کردند: ریاست محترم جمهوری در زمان انتخابات سخن از منشوری به میان آوردند که همه اهل سنت از بلوچ، کرد، ترکمن و فارس از آن خوشحال شدند و بر همین اساس مردم ما ضمن مشارکت حداکثری، ۴/۸۴% به آقای روحانی رأی دادند، اکنون دیگر زمان پاسخگویی به این مردم است. امیدواریم خواسته‌های به‌حق ما تحقق یابد، چرا که در غیر این صورت این بار نوبت ماست که جواب دهیم و تصمیم بگیریم.

اما یکی دیگر از سخنرانان مجلس آقای حبیب اله مستوفی ، مسئول آموزش و پرورش باینگان و از فرهنگیان فعال و خوشنام شهر بودکه در سخنانش همراه با شعر و مثل دردهای جامعه را به زبانی دیگر بازگو می کرد.

آقای مستوفی در این جلسه پس از خوش آمد گویی به حضار و آرزوی توفیق برای کاروان تدبیر و امید در سفربه  استان و شهرستان پاوه، گفت: حجت الاسلام یونسی از شخصیت های دولت به یاد ماندنی اصلاحات و تاثیر گذار در دولت تدبیر و امید هستند.

وی ادامه داد: اگرچه مردم کُرد تبار واهل سنت دراین شهرستان ظاهرا گرفتار صعوبت جغرافیا اما  هیچگاه با بطالت بیعت نکرده اند ودر این جغرافیای ویژه تاریخ پر افتخاری را رقم زده اند.  ایشان گفتند از دکارت  نقل می کنند که گفت ” من فکر می کنم پس هستم ” اما مردم منطقه ما بودن خود را با مشارکت های  فعالانه خود معنا کرده اند وشعارشان این بوده “ما مشارکت می کنیم پس هستیم “در طول هشت سال دفاع مقدس مشارکت فعالانه خود را با تقدیم عزیزان خویش به شهادت شهیدان شاهد به بهترین شیوه نشان دادند ، در هنگام هنگامه های انتخاباتی نیز هیچگاه منفعل نبوده وبا شرکت آگاهانه همیشه به اصلاح واعتدال بالاترین رای را داده اند چرا که همیشه امیدوار بوده اند. در عرصه پاسداری از ارزش ها و اخلاق و آموزه های دینی و معنوی  تعداد ۹۷ مسجد ، ۷ مدرسه علوم دینی و قریب ۱۰۰ نفر روحانی با کمترین امکانات فعال هستند وخوشبختانه تاثیر کذاربوده تا آنجا که منطقه از این لحاظ وبه نسبت بسیار پاکتر از سایر مناطق است که این مهم در سفر رهبر فرزانه انقلاب به بهترین شکل از سوی ایشان ودر قالب دو صفت ویژه و والای روشنفکری و دینداری بیان گردید که تحقق آن در سایه همت مردم وروحانیون ودر صدر آنها مجاهدت امام جمعه محترم و بصیرمحقق شده است. مستوفی  گفتند جناب آقای یونسی خوشبختانه دولت تدبیر وامید چنانکه رییس جمهور محترم امروز در کرمانشاه اعلام کردند شفافیت را سرلوحه کار خود قرار داده اند که امر مبارکی است . کارنامه این دولت با وجود مشکلات فراوان برای اهل انصاف قابل قبول است اما در همان حال مشکلات فراوانی در جامعه وجود دارد . بیکاری ، رکود ، مشکل آب و محیط زیست و ….. سوال این است در منطقه ای مثل منطقه ما با وجود امکانات خدادادی و تحصیلات بالای جوانان وسخت کوشی مردم چرا باید مشکلات سایر مناطق با ضریب بسیار بالاتری موجود باشد؟ قاعدتا در مناطق مرزی باید کمتر باشد. بنابراین باید درجستجو ی علت ها باشیم آیا مشکل سیاسی یا امنیتی ویا .. است ؟ مستوفی در پایان به تنوع وتکثر فرهنگی وزیبایی آن در کشور اشاره کرد وگفت هرگونه کاستی را در این تنوع شناخت و برطرف کرد. پایان بخش سخنان ایشان ابیاتی از مولانا بود که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

قلعه را چون آب آید از برون  ** در زمان امن باشد بر فزون 

چونک دشمن گرد آن حلقه کند  ** تا که اندر خونشان غرقه کند

آب بیرون را ببرند آن سپاه  ** تا نباشد قلعه را زانها پناه

آن زمان یک چاه شوری از درون  ** به ز صد جیحون شیرین از برون

ضمنا آقای ایده پور فرماندارپاوه طوماری ازمشکلات شهرستان پاوه را همانند سنوات گذشته درجلسه مطرح وگفت که این طومارازمشکلات راهم طی نامه ای به آقای رئیس جمهور تحویل خواهیم داد.شاید…انشاءالله

00339[00_09_12][20160717-212844-1] 00340[00_05_23][20160717-212928-2] 00341[00_00_34][20160718-055248-0]00339[00_00_07][20160717-212732-0] 00341[00_04_14][20160717-213116-1] 00341[00_04_48][20160717-213132-2] 00346[00_00_05][20160717-213306-3]  IMG_5772 IMG_5783 IMG_5789 IMG_5795 IMG_5806 IMG_5813 IMG_5817 IMG_5818 IMG_5819 IMG_5820 IMG_5821 IMG_5822 shoray-edari27-04-95-01

درباره ی مـظفـر ولـدبیگی

ئه م وب سایت که له به ر چاوی خوینه رانی به ریزه ، له لایه ن مزه فه ري وه له د به گي و به هاوكاري هيوای برای ئه رکه کانی به ریوه ده چی . له خوینه رانی ئه م توره کومه لایه تیه داواکارین بو باشتر به ریوه بردنی،هاریکاری و هاوکاریمان بکه ن . بو په ره پیدانی زياتر به ژماره موبایلی 09183318945 یا ئیمه یلی mozafarnoryaw@yahoo.comپه یوه ندیمان پیوه بگرن . سه ربه رزیتان ئاره زومانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.